Biljana, Banja Luka
Biljana, Banja Luka
Jedna mačka i jedna šoljica kafe
Dobila ja neki dan šolje za kafu. Lijepe. Svaka u drugoj boji, sa nekim sitnim i finim detaljčićima. Al’ nikako da stignem da popijem kafu iz njih.
I danas došla s posla, završila neke obaveze što me već dugo pritišću, pa riješih da popijem kafu iz nove šoljice.
Skuvam je, sipam u crvenu, tu boju najviše volim, pa se sjetim da imam i stolnjak lijepog, crvenog dezena. Eto ti fotke za instagram, prosto sve vapi da se fotografiše. Uzmem šoljicu kafe i telefon, namjestim, biram ugao…Odjednom, sto se zatrese, kafa zaleprša po stolnjaku, a u kadar uleti – mačka. Ostade fleka. Šta ću, uzmem, počistim, prebacim šoljicu i preostalu kafu na drugi ćošak. I eto fotke.
Čujem kćerku iz dnevne kako gundja da bilo koje ljudsko biće ne bi ostalo živo da je stolnjak isflekalo. Šifra: ovo samo mačkari razumeju 😀
